W sobotę (16 grudnia) młodzi poligloci spotkali się z kolejnym językiem, tym razem był to hiszpański, który został zaprezentowany w iście świątecznym klimacie. Zajęcia prowadziły: mgr Katarzyna Krupa-Walkowiak z UO oraz mgr Anna Andrzejewska i mgr Katarzyna Zając z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu.

W części wykładowej było krótko  o tym, jak wielu użytkowników na świecie ma język hiszpański, a następnie odbyło się przedstawienie o świętach w Hiszpanii, przygotowane przez uczniów kl. 7c SP nr 15 im. Królowej Jadwigi, Oddziału Dwujęzycznego: Nel Baron, Jakub Kamionka, Michał Kubaszko, Wojciech Michalewicz, Piotr Mieszczak, Emilia Ogrodniczak, Natalia Olejnik, Karolina Piątek, Sonia Rup, Klaudia Smela, Klaudia Szafer, Oliwia Szlęk, Maksymilian Trojanowski, Natasza Trojanowska.

W części warsztatowej młodzi poligloci uczyli się kolędy hiszpańskiej, a następnie ją ochoczo śpiewali, w młodszej grupie przy akompaniamencie gitary, na której grała mgr Anna Andrzejewska, potem grali w bingo świąteczne oraz łączyli w pary obrazki na podstawie obejrzanego spektaklu. Ponadto studenci AMP przygotowywali kartki świąteczne: najpierw były interaktywne życzenia na ekranie, które współtworzyli uczestnicy zajęć, a następnie każdy indywidualnie tworzył własną kartkę świąteczną w wersji papierowej.

W czasie, gdy młodzi poligloci pilnie się uczyli, przy okazji dobrze się bawiąc na warsztatach z języka hiszpańskiego, zainteresowani rodzice mieli okazję spotkać się z koordynatorką sekcji dwujęzycznej, p. Katarzyną Zając, która zaprezentowała możliwości uczenia się w takiej sekcji.

Zdjęcia w wykonaniu Anny Modelskiej-Kwaśniowskiej