Język niderlandzki

w ramach podróży z Językami dookoła świata

 

III edycja Akademii Młodego Poligloty rozpoczęta

Witamy na Akademii

24 listopada 2018 zainaugurowaliśmy trzecią już edycję Akademii Młodego Poligloty Wydziału Filologicznego UO, tym razem pod hasłem „Z językami dookoła świata”. Młodych Poliglotów powitała uroczyście inicjatorka projektu, pani dziekan prof. Joanna Czaplińska.

Pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie poświęcone było językowi niderlandzkiemu, który w tym roku po raz pierwszy pojawił się w ofercie AMP. Wykład i warsztaty poprowadził pan Przemysław Paluszek wraz z grupą studentów germanistyki z językiem niderlandzkim, w składzie: Aleksandra Barczyk, Emilia Niesporek, Patrycja Urban, Anna Loch i Sebastian Grygier.

Zajęcia

Zajęcia rozpoczęły się od interaktywnego wykładu o krajach niderlandzkojęzycznych: Holandii, Belgii-Flandrii, Surinamie i Antylach.  Z racji zbilżającego się Adwentu nie mogło zabraknąć wzmianki o św. Mikołaju czyli o Sinterklaas.

Warsztaty

W części warsztatowej uczestnicy poznali niderlandzkie liczebniki od 1 do 12, nauczyli się odpowiadać na podstawowe pytania: Jak się nazywasz (czyli: Hoe heet je?) oraz: Kim jesteś? Skąd pochodzisz? Gdzie mieszkasz?, w czym pomogła im wesoła piosenka pod tytułem Wie ben jij?

Pomagali

 

Wolontariusze

 

Weronika Chachuła

 

Robert Radziej

Agata Buszke

 

Karolina Konieczna

Marcin Langner

Do zobaczenia wkrótce!

Młodych Poliglotów już teraz zapraszamy na kolejne zajęcia 8 grudnia.